TOWARZYSTWO  ŚWIĘTEGO  MARKA  W  SYCOWIE

jesteś na: Towarzystwo Świętego Marka w SycowieAktualności

Nowa tablica informacyjna na wzgórzu Św. Marka

2014-05-08


  

Nowa tablica informacyjna na wzgórzu Św. Marka
 
25 kwietnia 2004r. , w dniu św. Marka , Towarzystwo Świętego Marka zainstalowało przy kościele drewnianą tablicę, która będzie zawierała najważniejsze informacje na temat świątyni. Sfinansowana została w całości ze środków Towarzystwa.
Na zlecenie Towarzystwa całość prac nad jej powstaniem nadzorował pan Maciej Jońca – także autor projektu i wykonawca metaloplastycznych elementów zdobniczych.
Posadowienia tablicy dokonali, w dn. 24 – 25 kwietnia 2014 r., w przeddzień dorocznych uroczystości odpustowych. panowie: Jacek Kornatko, Jerzy Wojciechowski, Henryk Wojtczak, Stanisław Kozłowski.   
26 .04 po mszy odpustowej nowa tablica została poświęcona przez ks. Tomasza Płóciennika – proboszcza parafii Domasłów, który celebrował tego dnia sumę.
W swojej architektonicznej formie nowy przybytek udatnie wpisuje się w otoczenie i sąsiedztwo zabytkowego kościółka. Zapewne z powodzeniem spełni nie tylko swą rolę informacyjną, ale i stanowić będzie ładny, i to nie bez artystycznych ambicji, akcent świętomarkowego krajobrazu. W każdym razie udało się na pewno nie oszpecić miejsca, co jest nagminne w dobie wszechwładnego bezguścia.
 
                                                                                      TSM
 
 
 
 
Prace przy montażu tablicy
 
 
Maciej Jońca i Stanisław Kozłowski
 
Maciej Jońca i Stanisław Kozłowski                                   Projektant i wykonawca tablicy - Maciej Jońca
 
 

Poświęcenie tablicy w dniu odpustu                                                               Pierwsi zainteresowani...

 

 
Ostatnie czynności  porządkowe.

Ostatnie czynności  porządkowe.                                             Tablica informacyjna w całej okazałości